Make a Cute Polymer Clay Mermaid - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

فهرست عناوین

آیا دوست دارید یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازید؟ مجسمه سازی دنیای هنری بسیار جذابی است و هنرجویان بسیار زیادی به آن علاقه دارند. نکته جالبی که در خصوص این هنر تجسمی وجود دارد این است که همیشه الزاما کسانی که به صورت حرفه آموزش مجسمه سازی را دنبال کرده اند، از این هنر لذت نمی برند. گاهی با کمک گرفتن از آموزش های اولیه و ساده نیز می توان در خانه برای سرگرمی از ساخت یک مجسمه لذت برد.

بسیاری فکر می کنند برای مجسمه سازی با خمیر حتما به یک سری ابزارهای تخصصی در کنار کوره، استودیو و آموزش های کامل نیاز است. البته که اگر هدف مجسمه سازی حرفه ای باشد، قطعا باید از دوره هایی مانند آموزش مجسمه سازی با خمیر یا مجسمه سازی با چوب، آموزش طرز تهیه خمیر مجسمه سازی و آشنایی با گل مجسمه سازی کمک گرفت.

با این حال در صورت نداشتن این فرصت ها نیز می توان نگاهی به مجسمه سازی داشت. در این جا می خواهیم با یک آموزش ساده، نحوه ساخت یک پری دریایی با خاک پلیمری را آموزش دهیم تا بتوانید با دنبال کردن یک سری مراحل ساده، یک مجسمه پری دریایی بسیار زیبا را بسازید.

استفاده از خاک رس پلیمری برای مجسمه سازی

خاک رس پلیمری فرصت بی نظیری را برای مجسمه سازی فراهم می کند. این گل مجسمه سازی در واقع از یک پلاستیک جادویی ساخته شده که هنگام پختن در اجاق بسیار خوب و عالی سخت می شود. در نتیجه حتی اگر به کوره برای پخت دسترسی نداشته باشید، می توانید پخت این خمیر مجسمه سازی در فر را امتحان کنید.

برای مجسمه سازی همیشه باید با الهام گرفتن از ایده ها و تکنیک های موجود به دنبال خلق ایده های شخصی سازی شده و جدید نیز بود. در  این جا ساخت یک پری دریایی با خاک پلیمری، ایده ای بسیار زیباست که می توان آن را برای شروع مجسمه سازی در نظر گرفت. کنار هم قرار دادن جزئیات برای ساخت این مجسمه بسیار ساده است و نتیجه کار واقعا زیباست. پس بیایید با هم آموزش مجسمه سازی با خمیر خاک رس پلیمری را آغاز کنیم و نتیجه کار را در پایان ببینیم.

ابزار و متریال لازم برای ساخت یک پری دریایی با خاک پلیمری

اولین چیزی که به آن نیاز است، خاک رس پلیمری یا اسکالپی است. در کنار آن به ابزارهایی مانند سیم، ابزارهای نوک تیز و ابزارهای مورد نیاز برای مجسمه سازی، فر یا اجاق گاز، ورقه های آلومینیومی، یک حصیر یا کاغذی که از آن برای محافظت از سطح کار استفاده می شود، سیم بر، دم باریک، موچین و یک برس کوچک نیاز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: انواع گل سفالگری

مراحل ساخت مجسمه پری دریایی با خاک پلیمری

حال که مواد و ابزارهای مورد نیاز برای مجسمه سازی را آماده کردید، باید مراحل انجام کار را به صورت دقیق و گام به گام دنبال کنید. ساخت مجسمه پری دریایی با خاک پلیمری شامل چند مرحله کلی می شود.

مرحله اول: ترکیب کردن رنگ ها

در اولین قدم برای ساخت مجسمه پری دریایی با خاک پلیمری باید رنگ ها را با هم ترکیب کرد. این چیزی است که موجب تمایز بین خاک رس طبیعی با خاک رس پلیمری می شود. در این نوع خاک رس می توان رنگ ها را با هم ترکیب کرد و این کار واقعا سرگرم کننده است. این رنگ ها بسیار زیبا و بسیار روشن هستند.

برای ساخت یک مجسمه پری دریایی با خاک پلیمری به رنگ های زیر نیاز است:

  • بنفش، نارنجی، زرد و کمی سفید برای پوست
  • بنفش و نارنجی به طور متغیر برای مو
  • نارنجی و زرد برای سوتین صدفی
  • سبز و آبی برای دم
  • سبز و زرد برای باله ها

مرحله دوم: آماده سازی بدن، باله ها و دم 

Make a Cute Polymer Clay Mermaid13 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

یک تکه خاک رس سبز رنگ را برداشته و کار را دم پری دریایی آغاز کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid12 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

برای این که مطمئن شوید باله های پری دریایی نمی افتند، از یک قطعه سیم کوچک در انتهای دم استفاده کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid7 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

حال دو قطعه کوچک از خاک رس پلیمری را برداشته و آنها را به شکل اشک یا مثلثی درآورید. حال این دو قطعه را در همان تکه سیم فرو کرده و باله ها را وصل کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid10 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

در ادامه یک تکه توپی شکل از خاک رس پلیمری را برای ساخت بدن بردارید. آن را از یک طرف صاف کرده و سپس روی دم فشار دهید. لبه های کار را با هم مخلوط کرده و یک شکل مخروطی شکل را ایجاد کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid11 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

در ادامه یک تکه خاک رس کوچک را بردارید و آن را به شکل یک توپ کوچک درآورید. به این ترتیب سر پری دریایی را خواهید ساخت. دو تکه کوچک دیگر را نیز بردارید و آنها را رول کرده تا از آنها برای ساخت بازوهای پری دریایی استفاده کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid8 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

بازوها را به دو طرف بدن پری دریایی وصل کرده و سپس برای متصل کردن سر از یک تکه سیم کوچک کمک بگیرید. سیم را در گردن قرار داده و مطمئن شوید که سر پری دریایی به صورت کاملا محکم روی آن قرار می گیرد.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid3 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

سپس سر را به بدن مجسمه پری دریایی متصل کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid2 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

مرحله بعدی مربوط به ایجاد موهای پری دریایی است. در این مرحله از ساخت مجسمه پری دریایی با خاک پلیمری باید از یک سیم یا خلال دندان برای ایجاد خطوط مو کمک گرفت. سپس برای یکنواخت نبودن کار، از چند رنگ زیبا برای ایجاد موها استفاده کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid 2 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

در این جا چند رنگ زیبا از جمله بنفش، زرد و صورتی را با هم ترکیب کردم. سپس این رنگ ها را به قطعات کوچک تری تقسیم کرده و با پیچاندن شان، آنها را به صورت کلاف های باریک درآورید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid15 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

سپس کلاف های رنگی و باریک را به سر مجسمه پری دریایی وصل کنید. بعد از وصل کردن کلاف ها بالای سر پری دریایی، انتهای آنها را به آرامی حالت دهید تا فر شوند.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid4 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

برای تزئین سر و موهای پری دریایی از چند رنگ متنوع خاک رس پلیمری استفاده می کنیم. نوارهای بنفش، نارنجی، سفید و زرد را برداشته و آنها را به صورت کلاف های باریک و کشیده درآورید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid5 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

سپس این نوارها را با هم ترکیب کرده و در هم رول کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که نوارها از هم جدا نشوند.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid6 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

سپس رول های ایجاد شده را گرد کرده و به شکل دایره درآورید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid14 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

حال این قطعات را محکم در دو طرف موها و روی سر مجسمه پری دریایی فشار داده تا محکم شوند. البته می توان برای محکم کردن این قطعات روی سر از یک تکه سیم نیز کمک گرفت.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid16 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

حال از مقداری خاک رس پلیمری استفاده کرده و دو توپ کوچک درست کنید. مقداری دیگر را نیز برداشته و چهار توپ کوچک تر را درست کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid9 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

در ادامه با استفاده از یک موچین توپ های ریزی که درست کرده اید را روی بدن پری دریایی فشار دهید. از پشت موچین استفاده کنید تا به این توپ ها شکلی صدفی بدهید. چهار توپ ریزتر را نیز در دو طرف این اشکال صدفی شکل قرار دهید تا جزئیات را به ساختار بدن پری دریایی اضافه کنید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid17 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

می توانید با استفاده از یک قلم مو یا حتی انگشتان تان این سطوح را صاف کنید. سپس از یک ابزار نوک تیز کوچک برای ایجاد طرح ها و شیار هایی روی این اشکال صدفی کمک بگیرید تا به این ترتیب بدن پری دریایی را بیشتر به شکل واقعی آن نزدیک کنید. به این ترتیب کار مجسمه سازی با خاک رس پلیمری به اتمام می رسد و شما موفق به ساخت مجسمه پری دریایی با خاک پلیمری شده اید.

Make a Cute Polymer Clay Mermaid1 min - چگونه یک پری دریایی با خاک پلیمری بسازیم؟ + آموزش تصویری مراحل

مراحل نهایی ساخت پری دریایی با خاک پلیمری

ایده های مختلفی برای تکمیل کردن کار و افزایش جزئیات زیباتر به مجسمه پری دریایی پلیمری وجود دارد. می توان با افزودن یک سری جزئیات ساده، مانند نقاطی برای چشم ها یا دهان به کار، زیبایی نهایی مجسمه را افزایش داد و آن را بیشتر به مدل های واقعی نزدیک کرد. می توان قبل از پخت کار در فر از لعاب یا رنگ های کار دستی استفاده کرد و جزئیات و ویژگی های بیشتری را به مجسمه مورد نظر افزود. سپس در نهایت مجسمه را درون فر قرار دهید تا با پخت ساختار مستحکم خود را به دست آورد.

همچنین بخوانید: پاپیه ماشه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آموزش مجسمه سازی

برای ساخت مجسمه های حرفه ای تر و بیشتر بهتر است از دوره های آموزش مجسمه سازی پویااندیش کمک گرفت. این دوره ها در ابعاد مختلف و با موضوع های متفاوت ارائه می شوند. می توان از دوره های آموزش مجازی مجسمه سازی نیز کمک گرفت. در این آموزش ها مباحثی همچون آموزش ساخت خمیر مجسمه سازی، نحوه مجسمه سازی با چوب، آشنایی با انواع مواد مجسمه سازی و انواع مجسمه سازی آموزش داده می شود. با استفاده از این دوره ها می توان به صورت حرفه ای اقدام به ساخت مجسمه های هنری و تزئینی متعدد کرد.

Advertisement

.

  دوره های آموزش آنلاین و غیرحضوری تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

2.5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به مرکز تخصصی آموزش مجسمه سازی و هنرهای تجسمی - موسسه تصویرگران پویا اندیش می باشد .